Analiza, jak przeprowadzam

Rodzaj wyszukiwarki:
Google.pl i Google.com to dwie różne wyszukiwarki. Wyniki wyszukiwań mogą delikatnie różnić się od siebie. Różnią się również wyniki w zależności od lokalizacji, od tego z którym centrum danych połączy się użytkownik korzystając z wyszukiwarki jak również od poniższych czynników:

  • Zalogowanie do konta google
  • Rodzaj przeglądarki
  • Pliki cookie

W przeprowadzanych badaniach, za każdym razem wpisania nowej frazy, usuwałem pliki cookie i zmieniałem IP (rozłączałem i ponownie łączyłem internet mobilny)

Ustawienia wyszukiwarki:
Lokalizacja Warszawa – Google automatycznie rozpoznaje lokalizacje urządzenia po adresie IP. W moim przypadku wykrywaną lokalizacją było miasto Warszawa. W każdym momencie można zmienić swoją lokalizację korzystając z narzędzi wyszukiwania.
Dopasowanie ścisłe – Pokazuje wyniki dokładnie wpisanego wyrażenia, bez zmian kolejności wyrazów czy uwzględniania synonimów.
Wszystkie wyniki – Pokazuje wszystkie wyniki wyszukiwania ignorując inne opcje tego menu, jak np. pomijaj odwiedzone stron.

Liczba wyników wyszukiwania na daną frazę (Ilość wyników):
Absolutnie nie jest to wyznacznik trudności pozycjonowania danej frazy, natomiast doskonale odzwierciedla ile stron posiada daną frazę w swojej treści. Współczynnik ten często, zresztą niesłusznie, służy do wyceny przez firmy pozycjonerskie kosztów pozycjonowania danej frazy.

Ilość reklam ADWORDS w wynikach wyszukiwania:
Ilość reklam adwords dla danej frazy obrazuje jak mocna jest konkurencja na dane wyrażenie w internecie. Więcej znajdziecie tutaj.
Dla nas najważniejsza jest ilość reklam nad wynikami i z ich prawej strony.
Przy mniej „obleganych” frazach powinno się pomijać wyniki na dole i z boku, ponieważ są to wyniki uzupełniające.

Mogą zainteresować Was również:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *